Školní exkurze 4.A a 5.A

Čtvrtá a pátá třída na konec školního roku absolvovala zajímavý výlet.

Podařilo se nám spojit návštěvu IQ centra s výšlapem na kopec s hradem.

Tak pěkně popořádku. IQ park IDEON se nachází v Pardubicích. Objednali jsme si tam tříhodinovou návštěvu, kde se všichni pořádně vyřádili. Děti si mohly vyzkoušet řízení motorky či auta ve virtuální realitě, interaktivní horolezeckou stěnu nebo se mohly s kamarádem vsadit, kdo vyhraje biatlonový závod včetně střelby na terče. Děti vyzkoušely svoje schopnosti a dozvěděly se, jak které atrakce s nejmodernější technologie fungují. Zahrály si, zasoutěžily i vyzkoušely svoje fyzické schopnosti, někdy i svoji odvahu. To například na simulátoru VR EGG, který umožňuje být ve virtuální realitě se svým kamarádem a zažít tak dobrodružství mimo naší realitu pomocí VR brýlí. K dalším atrakcím patřily například VR CRAZY CHAIR, multisport simulátor, simulátor lovu či závodní simulátor. V parku bylo také interaktivní pískoviště a optika, X BOX, vědomostní kvízy nebo VR brýle OCULUS. Zajímavá byla atrakce TRACKBALL, kde se pohybovalo koulí v kamenném labyrintu.

Z centra všichni odcházeli nadšení, vydovádění, spokojení, plní neobyčejných zážitků, ale také hladoví, protože si nikdo během tří hodin na jídlo ani nevzpomněl.

Potom třídy odjely autobusem po Kunětickou horu. Děti si vyšláply kopec k hradu, na nádvoří si koupily občerstvení a suvenýry, podívaly se z pěkné vyhlídky na Hradecko a Pardubicko. Počasí přálo, takže vyhlídky byly nádherné. Na závěr výletu jsme ještě stihli navštívit v podhradí hřiště s lanovou skluzavkou, pozdravit zvířátka v místní oboře a zakoupit si zmrzlinu. Děti byly s výletem spokojené a některé si třeba udělají o prázdninách výlet s rodiči na toto kouzelné místo i s prohlídkou hradu.

-JP-

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít