Deváťáci ze Základní školy Pulická v Anglii

Na začátku května se žáci 9. tříd Základní školy Pulická zúčastnili pobytového zájezdu do Anglie. Po náročné cestě autobusem nás přivítalo typické londýnské počasí, zima, vítr a především déšť.

První den jsme navštívili památky v centrální části Londýna, např. Trafalgarské náměstí se sochou admirála Nelsona, Čínskou čtvrť, Piccadilly Circus, Buckinghamský palác, Westminsterské opatství a mnoho dalších zajímavých míst. Někteří se také projeli na obřím kole London Eye, jeli jsme lodí po řece Temži a typickým červeným autobusem Double Decker. Večer se děti rozjely do hostitelských rodin.

Druhý den jsme vyrazili na výlet mimo Londýn. Na Jihu Velké Británie se u moře nachází krásné bílé útesy s názvem Seven Sisters, kde jsme strávili dopoledne a odtud se přesunuli do města Brighton, které je populárním turistickým centrem. Nachází se v něm také bývalý královský palác, který je pozoruhodný architekturou inspirovanou Indií a orientálním interiérem. Po příjezdu si děti opět vyzvedly hostitelské rodiny. Tentokrát už všichni věděli, do čeho jdou a těšili se.

Poslední den začal velmi brzy. Již v 7 hodin jsme seděli v autobuse, který nás vysadil v městské části Greenwich, kde se nachází nultý poledník. Odtud jsme již pěšky pokračovali až na nábřeží k historické plachetnici Cutty Sark. Dále jsme pozorovali mrakodrapy a nejvyšší z nich The Shard (Střep). Přes Millenium Bridge jsme se dostali ke katedrále sv. Pavla, kde právě odbíjely zvony. Viděli jsme také pevnost Tower a prošli se pod Tower Bridge. Samozřejmě nechyběl volný čas na nákupy suvenýrů, typického fish and chips a focení u typické červené telefonní budky. Náš program jsme zakončili u O2 arény, kde na nás čekal autobus, který nás odvezl na trajekt do Doveru. Trajektem jsme přepluli kanál La Manche a dostali se do francouzského přístavu Calais. Potom přes Belgii, Nizozemí a Německo až do Dobrušky. Všichni, ač unavení jsme si Anglii velmi užili, získali jsme cenné zkušenosti a dozvěděli jsme se řadu užitečných informacích o anglické kultuře, památkách a obyvatelích. Někteří se s Anglií jen velmi těžko loučili.

-MH-

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít