Dětský den ve školní družině

Každému dospělému udělá radost, když vidí dětský úsměv na tváři. I u nás ve škole se snažíme, aby si děti svůj pobyt ve družině užívaly, a proto jsme jim, kromě jiných družinových akcí, uspořádali Dětský den.

V úterý 4. června se sešly děti ze všech tří oddělení školní družiny a společně oslavily svůj svátek. Po celém areálu školního hřiště a na travnaté ploše u haly pro ně byla přichystaná různá soutěžní klání. Mohly střílet z luku a ze vzduchovky, skákat v pytli, hrát si na potápěče, shazovat válečky, prověřit si svou zručnost a znalost pohádek a užít si spoustu zábavy u mnoha dalších disciplín. Za každou splněnou disciplínu dostaly náležitý počet penízků, na které si ve družině složily a ozdobily papírové kapsičky, které si pověsily na krk a používaly je jako peněženky. Své zasloužené penízky mohly děti utratit v „Obchůdku“, kde pro ně byly připraveny sladkosti, tetovačky, balónky, tužky a malé hračky. Pro mlsné jazýčky byla otevřena „Mlsárna“, kde žáci 8. třídy smažili a za penízky prodávali výborné lívance s marmeládou a šlehačkou. S celou akcí a hlavně se soutěžními disciplínami nám pomáhali žáci 9. A, kteří tak se svými učiteli strávili netradiční hodiny tělesné výchovy, a tím se i se svými malými spolužáky mohli před svým odchodem ze školy rozloučit. Celé odpoledne nám počasí přálo a celá akce se zdařila na výbornou. Všem pomocníkům moc děkujeme a už nyní se těšíme na další společnou akci!

-EP-