Ve druhé třídě jsme v prosinci podnikli docela dost akcí. Na začátku měsíce jsme očekávali příchod Mikuláše a jeho družiny, naučili jsme se pro ně novou písničku a někteří se oblékli do kostýmů této trojice. Možná i proto byli čerti hodní a nikoho si neodnesli.
Počasí nám přálo, proto jsme se mohli procházkou podívat v rozpětí jednoho týdne na dvě velmi zajímavé výstavy, které se konaly v prostorách bývalé Komerční banky. První výstava – Lego. Nadchla nejen děti, ale i paní učitelku. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Vidět pohromadě tolik postavených soch, aut, lodí – např. Titanic, pyramidu v Gíze, Big Ben i dobrušskou radnici s náměstím – bylo dech beroucí. Připomněli jsme si i slavné filmy – Hvězdné války, Harry Potter, Pán prstenů, Avatar, Simpsonovi, a mohli jsme si  zkusit dálkově ovládat autíčka z lega. Protože jsme asi byli první škola, která se přišla na výstavu podívat, organizátoři věnovali dvě krabice kostiček lega do naší družiny. Stále bylo na co se dívat, vydrželi bychom dlouho, ale museli jsme uvolnit místo dětem ze 3.A.
Za týden jsme se šli podívat do stejných prostor na výstavu Betlémů. A opět překvapení – kolosální Betlém od pana a paní Haldových i menší od jejich syna. Do postaviček byl vyřezán skrytý humor – Panna Maria v kalhotách, andělíček s černými křídly a růžky – vše ale s citem a láskou. Krom těchto dvou moderních jsme mohli vidět i klasické. Paní Žďárková nám ke všemu podala informace a dostali jsme do třídy papírový Betlém s vyobrazením Dobrušky, který jsme si při pracovních činnostech složili.
Ve středu 21. 12. jsme jeli společně s 1.A a 3.A na výlet do Potštejna. Opět jsme zažili putování za andělem a hvězdou – místní herci a umělci ztvárnili velice vtipně biblický příběh. Škoda, že byla taková zima. Trochu jsme se ohřáli v zámecké cukrárně, kde jsme dostali teplý čaj a perníček. Rozmrzali jsme ještě ve škole.
A konečně 22. 12. – poslední den tento rok ve škole, každý si připravil vystoupení – hru na housle, na klavír, flétnu nebo hádanku či vtip. Ochutnávali jsme cukroví a rozbalovali dárky. Ježíšků byla plná třída :-). Proběhli jsme se po škole při roznášení přáníček k Vánocům a novému roku, a potom se přesunuli do vestibulu, kde jsme si zazpívali společně s ostatními třídami.
Prosinec nám utekl velice rychle. Tak krásný, šťastný a neméně úspěšný nový rok 2023.   Foto ZDE.  -MSch-

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít