Svatomartinský týden v ŠD1

Celý týden od 7.11. – 11.11. se nesl ve znamení Svatého Martina. Pověděli jsme si o legendě, ve které se dobrosrdečný voják Martin podělil o plášť s žebrákem. Poté jsme si sami vyzkoušeli, jaké to je, se s někým o něco podělit. Vyrobili jsme si meče, podkovy a maňásky koníků a legendu jsme zdramatizovali. Mečem jsme si vyzkoušeli přepůlit plášť na dvě půlky. To se nám sice nedařilo, ale my víme, v čem byl háček.

Ke Svatému Martinovi neodmyslitelně patří pečení svatomartinských rohlíčků. Ochutnali jsme rohlíčky s ořechovou náplní a poté jsme se odebrali do kuchyňky, kde zrovna třída 8. A rohlíčky pekla. Tam nám pan učitel Macek a žáci ukázali postup výroby, abychom si je mohli doma s pomocí rodičů také upéct. Všichni jsme si svatomartinský týden užili.  Foto i text _MH_

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít