Je již mnohaletou českou tradicí, že v předvečer 6. prosince přichází do rodin družina sv. Mikuláše a obdarovává děti, které přednesou naučenou básničku, nebo zazpívají hezkou písničku. Se samotným Mikulášem přichází také anděl a čert, který vzbudí patřičný respekt, ale sám dobře ví, že proti Mikulášově milosti nemůže nic, než naprázdno hrozit. Kořeny této tradice sahají až do 4. stol., ve kterém biskup Mikuláš žil a byl známý svým štědrým a milostivým jednáním.

U nás ve škole žáci 9. ročníku nacvičili krátké mikulášské vystoupení, se kterým navštívili žáky prvního stupně, dobrušskou a valskou školku a RC Hastrmánek. Ti, kteří se nepřevlékli do kostýmů Mikulášů, andělů a čertů, připravili zábavně soutěžní program pro žáky 1. – 6. ročníku. Tyto ročníky se vždy po dvou postupně vystřídaly ve školní tělocvičně, zatančily si a zasoutěžily v tematických disciplínách. Deváťáci vše připravili a odmoderovali, čímž si vyzkoušeli mnoho užitečných (především komunikačních) dovedností v praxi. S programem se bravurně „porvali“ a my jim za to děkujeme.   -vm-  Na obrázky z červenočerného čertovského dne se můžete podívat zde.