Ve spolupráci s Vlastivědným muzeem v Dobrušce žáci 4.A v rámci projektového dne 26.6.2019 navštívili dobrušskou radnici. S paní průvodkyní radnice spolupracovali na téma historie radnice a hrdelní právo v Dobrušce. Žáci se seznámili s důležitými historickými fakty, například, kdy byly největší požáry města, kde sídlila dřívější radnice, co je to šatlava, kde byla popravní místa nebo k čemu sloužil zvon nad schodištěm radnice. Podívali se do místnosti, kde jsou vystavené prvotiny slavného malíře Fr. Kupky. Byli seznámeni s jeho životem a dílem. Vystoupali schodištěm radnice na vyhlídkový ochoz, kde je čekala překrásná vyhlídka do okolí Dobrušky.
Žáci měli za úkol vyplnit pracovní list na téma historie radnice a hrdelní právo, radnici nakreslit.
Také měli za úkol zdokonalit se v orientaci v terénu. Naučili se zorientovat mapu pomocí buzoly, určit světové strany nebo směr pochodu. V tento projektový den se dále učili Morseovu abecedu a měli za úkol vyluštit připravenou tajenku z jednotlivých písmen.
Akce se i v horkém počasí, které panovalo, vydařila. Žáci získali nové poznatky a zážitky, vyzkoušeli si práci v kolektivu, poznali Dobrušku zase trochu jinak. Nezapomněli se odměnit opočenskou zmrzlinou ve stánku u Vješáku.

Fotografie k nahlédnutí zde

Realizováno v rámci projektu: Šablony ve škole – zábava pro děti. Financováno z Evropských strukturálních a investičních fondů OPVVV.