Dne 18. 6. 2019 jsme vyrazili nejprve autobusem do Opočna a odsud vlakem do Žďáru nad Metují. Pak jsme pokračovali po žluté turistické značce k cíli, kterým byl mlýn Dřevíček. Pan mlynář nás přivítal a provedl celým mlýnem, budovou, která měla celkem 3 podlaží. Seznámil nás  se stroji na výrobu mouky a vysvětlil celý proces mletí. Jeho výklad byl velice zajímavý a žáci s ním aktivně spolupracovali. Kdo chtěl, mohl si před vstupem do mlýna koupit dřevěný peníz, který na konci prohlídky odevzdal čertům a vybral si za to nějakou dobrotu. Po prohlídce bylo možné zakoupit suvenýry, či drobné občerstvení ve stánku vedle mlýna. Následně jsme si opekli buřty. Na radu manželky pana mlynáře jsme vyrazili přes Petrovice do Police nad Metují. Cesta byla opravdu nádherná. Z Police jsme jeli vlakem, s jedním přestupem v Náchodě, do Opočna a odtud opět autobusem do Dobrušky. Všichni byli velice spokojeni.    -iš-

Realizováno v rámci projektu: Šablony ve škole – zábava pro děti. Financováno z Evropských strukturálních a investičních fondů OPVVV.

                  

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít