Středeční (26. červen) „rozpálený“ celoškolní projektový den strávili osmáci na školním pozemku, kde se společně věnovali kulinářskému umění, které je rok od roku v Čechách populárnější, totiž grilování. S pomocí externí odbornice Mgr. Kateřiny Geržové se pustili do přípravy předkrmu, několika hlavních chodů, salátů a osvěžující domácí limonády. Krájela se zelenina, a to i ta nevšední jako lilek, batáty nebo cuketa, nakládalo se vepřové i kuřecí, napichovaly se špízy se špekem a slaninou.

Žáci se v praxi seznámili s využíváním lokálních bylin, které si každý může doma vypěstovat, nebo najít rostoucí v okolí svého bydliště. V mezičase stihli povídat, dozvědět se zajímavé věci o východočeských názvech některých bylin a především se dobře najíst.   -vm-

Realizováno v rámci projektu: Šablony ve škole – zábava pro děti. Financováno z Evropských strukturálních a investičních fondů OPVVV.

Foto z projektu zde

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít