V úterý 18. června vyrazili osmáci směrem Rokytnice v Orlických horách. Odtud se pěšky přesouvali přes Anenský vrch se zajímavou rozhlednou, Komáří vrch a Pěticestí do Zdobnice a dál až do Uhřínova. Celkem ušli něco málo před 20km, shlédli z vrcholků a pomáčeli nohy v potoce. Ubytování jim poskytl středověký skanzen Villa Nova, na jehož louce rozvinuli několik stanů a vykopali ohniště, u kterého se sedělo, povídalo, pekli buřtíky a brambory v popelu.

Druhý den se všichni probouzeli do teplého letního dne, dopoledne strávili přípravou oběda – bramboračky a česnečky hezky v kotlíku na ohni. Odpoledne absolvovali projektový den mimo školu ve spolupráci s panem doktorem Bohumírem Dragounem zaměřený na život ve středověku – tehdejší stolování, nocování, řemesla, každodenní trampoty, vše doplněné o autentické předměty a zkoušky tzv. na vlastní kůži. -vm-

Další foto zde.

Realizováno v rámci projektu: Šablony ve škole – zábava pro děti. Financováno z Evropských strukturálních a investičních fondů OPVVV.

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít