Žáci druhého stupně se ve druhé půli listopadu účastnili školního kola recitační soutěže, do kterého postoupili nejlepší z jednotlivých tříd. Mezi básněmi zněly vážné verše Paula Verlaina, Fráni Šrámka, K. J. Erbena, K. H. Máchy, ale také vtipně laděné skladby Jiřího Žáčka, Jana Vodňanského či Františky Semerákové, východočeské lidové básnířky. Žáci a žačky texty nejen reprodukovali, ale mnozí do nich vložili recitátorský přesah v podobě práce s hlasitostí, pauzou a větnou melodií. V první kategorii (6. a 7. ročník) se na prvním místě umístila Adéla Moravcová (VI. B), na druhém Anežka Michlová (VI. A) a třetí pozici obsadila Kristýna Domáčková (VII. A). Druhou kategorii (8. a 9. ročník) vyhrála Alžběta Balcarová (IX. A), na druhém místě se umístila Dominika Sobotková (IX. A) a třetí příčka náležela Markovi Macko (VIII. A). -vm-

            

                         

 

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít