KOZA DOMÁCÍ- vzdělávací a zážitkový program pro děti z družiny při ZŠ Pulická

Krásný jarní den 9. dubna se děti velice těšily do družiny, jelikož očekávaly neobvyklou návštěvu, a to tři živé kozy se svojí cvičitelkou. I když program začal později, než bylo naplánováno, čekání se vyplatilo. V první části programu se děti seznámily s tím, jak kozy žijí, čím se živí, proč mají rohy jen některé kozy, jak se dojí a s dalšími zajímavými vlastnostmi kozy. Dále děti mohly obdivovat, jak se koza dá vycvičit, jaké zvládá povely, dává pac, či pozdraví nebo vyskočí i na auto. Také nám předvedly několik tanečků a pohybových básniček.

V druhé interaktivní části se mohly děti s kozami pomazlit, zadat jim různé povely a nakrmit je. Většina milovníků zvířat využila i možnost procházky s kozami po hřišti, při které si užily zábavu, když si koza postavila hlavu a nechtěla jít, nebo naopak dětem utekla.

Celá akce trvala dvě a půl hodiny a děti (i nerady) odcházely s úsměvem na tváři a plny dojmů z nových zážitků.

-MH-

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít