Jarní tvoření pro rodiče s dětmi

Ve středu 27. 3. 2024 před velikonočními prázdninami uspořádala školní družina při ZŠ Dobruška Pulická své první Jarní tvoření pro rodiče s dětmi. Všichni měli možnost společně strávit příjemné odpoledne při vyrábění jarních dekorací, které si pro ně paní vychovatelky připravily. Vyrábělo se hned v několika třídách, ve kterých byla různá stanoviště s daným výrobkem. Každý si mohl vybrat, co je jeho srdci bližší a do čeho se chtěl pustit. Někteří si ozdobili vajíčka nastrouhanými voskovkami, či použili tradiční techniku kreslení pomocí rozehřátého vosku, vybarvili si vajíčko dřevěné či si vytvořili velikonočního zajíčka z ponožky plněné rýží. Další se věnovali například výrobě oveček z vlny a kartonu, nebo se rozhodli pro jarní výzdobu svého obydlí. Pro tvoření jarních dekorací z březových větviček, břečťanu, vrby a mnoha dalších přírodnin byla vyhrazena celá velká učebna, kde si rodiče s dětmi vytvořili svou dekoraci dle vlastní fantazie. Koho zrovna žádná múza nepolíbila, nemusel být smutný, jelikož jim paní vychovatelky a asistentky velice rády pomohly. Sestavily jim korpus a děti je pak dozdobily různými dekorativními předměty- dřevěnými kytičkami, motýlky, vajíčky a stuhami. Na chodbě mezi učebnami se pletly pomlázky. Všichni se mohli podívat a též si i zkusit, jak se pomlázka plete. Rozhodně se neskončilo u jednoho stylu pletení a upletla se nejedna pomlázka, která v pondělí potěšila mnohá děvčata z Dobrušky a okolí.

Celá akce měla velký úspěch u rodičů i dětí a za odměnu všem byl rozzářený úsměv všech dětí, které si hrdě odnášely své krásné a v mnoha směrech i originální výrobky.

-EP-