S Večerníčkem do pohádek – tradiční besídka žáků 1. stupně ZŠ Pulická

Dobrý večer, dobrou noc, zamává čepičkou…Večerníček, postavička, která již mnoho generací dětí láká k televizním obrazovkám, kde sledují pohádky před spaním. Pohádkové téma zvolily paní učitelky z 1. – 4. ročníku naší školy a s dětmi nacvičily vystoupení pro tradiční jarní besídku. Malá školní tělocvična se tak proměnila v divadelní parket, na kterém své taneční vystoupení předvedli malí Šmoulové z 1. ročníku. Kočičí písničku zazpívala děvčata z 2. třídy a jejich spolužáci přidali divadélko nazvané Jak prodali krk a uši. Kouzelné sluchátko rozmluvili Mach a Šebestová z 3. A, kteří jako zázrakem vyléčili angínu Kropáčka Josefa, když svedli boj se zákeřnými bacily. Čtvrťáci diváky zavedli do moderních pohádek a rovnou anglicky zazpívali písničku Five little monkeys jumping on the bed. Závěr opět patřil českému Večerníčkovi, který se na koloběžce proháněl mezi známými postavičkami z pohádek, se kterými si všichni diváci mohli vesele zazpívat. K celému pohádkovému pásmu se přidal také školní literárně – dramatický kroužek, který navštěvují děti z družiny. Nacvičily své první divadelní vystoupení inspirované pohádkou Mrazík.

Účinkující žáci i žáci z 5. ročníku, kteří celým programem provázeli a poskytovali potřebné zázemí v zákulisí, ze sebe vydali to nejlepší. Odměnou všem byl zasloužený potlesk z hlediště, kde se při pěti představeních vystřídali předškoláci dobrušských mateřských škol, starší spolužáci a rodiče. Sestavit a nacvičit celý program školní besídky znamená mnoho hodin práce pro pedagogy, kterým náleží poděkování za jejich přípravu a trpělivost s našimi nejmladšími školáky.

-PŠ-

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít