Peče celá škola – 3. kolo

Výzvou pro 3. kolo soutěže, které se konalo v pondělí 26. února, bylo připravit dva záviny – slaný a sladký.

Tentokrát nikdo neodstoupil, a tak všech 15 soutěžících z prvního stupně a 10 ze stupně druhého donesli hned po ránu své výtvory do školní kuchyňky. V tomto kole již neměla zastoupení 9. B (tam se nikdo nepřihlásil ani do prvního kola) a 7. A (její jediný zástupce skončil v prvním kole).

Nejvíce přihlášených do prvního kola bylo na 1. stupni: 1. A – 11, 2. A – 3, 3. A – 8, 4. A 10 a 5. A 8.

Na druhém stupni byl největší zájem v 6. A – 8, dále 7. A – 1, 7. B – 2, 8. A 4, 8. B – 3, 9. A – 3 a 9. B – 0.

Ve třetím kole se změnil systém hodnocení na plně anonymní. Záviny byly označeny čísly a každý porotce měl 5 hlasů pro 1. stupeň a 5 pro stupeň druhý. Autoři dvojic závinů, které dostaly nejvíce hlasů, postoupili do finále. To proběhne v pondělí po jarních prázdninách.

V úterý byly předány opět ceny těm, kteří dále nepostoupili, a ve čtvrtek připravili sedmáci třetí nástěnku se soutěžními recepty a obrázky. Vše najdou žáci naskenované ve svých učebnách třídnictví.

PS

Protože muffiny vypadaly velice dobře v reportáži z 2. kola, bylo nahráno kratinké video, ve kterém můžete obdivovat ještě nerozkrájené záviny. 

-PP-

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít