Návštěva Tomáše Zdechovského

V pátek 12. ledna navštívil Dobrušku europoslanec pan Tomáš Zdechovský. Je také členem týmu, který v krajském kole soutěže Školní časopis roku 2023 hodnotil přihlášené časopisy v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Nejprve zavítal na ZŠ Pulická, aby předal členům loňské redakce školního časopisu TEXTÍK ocenění za 1. místo. Při té příležitosti si povídal se žáky obou devátých tříd. A protože v tomto roce školní časopis připravuje úplně nová redakce, kterou tvoří skupina osmáků, musel pan Zdechovský ve vymezeném čase stihnout besedy dvě. Žáci se mohli ptát na cokoli jak ze života, tak z politiky. A jaké byly jejich první dojmy?

  • Mě překvapilo, že procestoval skoro celý svět a že umí tolik jazyků. Podle toho, jak vyprávěl, kolik věcí dělá, tak ho obdivuji. 
  • A taky se mně líbilo, jak radil deváťákům, co by měli dělat v životě. Že vždycky všechno jde, když se chce, a všechno se dá změnit, ale nesmíme se vzdávat .
  • Moc se mi to všechno líbilo, nejvíce mě zaujalo, jak nám říkal, že se od dětství učil etiketu.
  • Hodně se mi líbilo, jak na nás mluvil cizími jazyky, které umí. A že jich umí hodně….
  • Protože procestoval kromě asi 30 států skoro celý svět, zajímalo nás, která kuchyně je nejlepší. Prý thajská.
  • Vystudoval 3 vysoké školy v ČR a jednu v Itálii a studuje prakticky celý život. Momentálně si dělá doktorát.
  • Už přes 4 roky je vojákem, je členem aktivních vojenských záloh. 
  • Je velmi pozitivní člověk a říkal nám, at hlavně děláme to, co nás baví. Pokud chceme něčeho dosáhnout, tak si za tím musíme jít.
  • Je moc milý a má i smysl pro humor.

Připravili redaktoři školního časopisu Expedice

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít