Od února se celý první stupeň – žáci, paní učitelky, paní vychovatelky, paní a slečny asistentky – začali pilně připravovat na školní besídku. Ta má u nás dlouhou tradici. Bohužel v předchozích třech letech nebylo možné něco podobného kvůli vládním nařízením praktikovat.

V roce 2020 jsme měli perfektně nacvičený a do detailu připravený program s názvem Z deníku Harryho Pottera. Den před premiérou nám zavřeli školy. Děti to tenkrát oplakaly. Nám, scénáristkám, se podařilo přenést ale pár kouzel do hmotného světa. Na konci tehdejšího představení měly kouzelnické týmy vykouzlit tu nejpotřebnější věc, která schází v Dobrušce. Mimo jiné vykouzlily obchod Lidl a sportovní halu – v roce 2020 ještě čistě hypotetické stavby, o kterých se léta mluvilo jako o paní Colombové. Kouzla se kupodivu zhmotnila. Do dvou let. 🙂

Letošní besídka LETEM SVĚTEM obkroužila s diváky naši planetu. Prvňáci je vzali do Afriky na safari, s druhou třídou při dobrodružstvích Vaška cestovatele mezi lidojedy na ostrově Mňamitypapity se diváci báli o všechny jeho údy a orgány, třeťáčci předvedli život mezi Indiány, čtvrťáci propluli s třemi citronky oceány a s mládeží z 5.A se choulili zimou na mrazivém severu v Grónsku. Zpívalo se, tančilo, hrálo. Představily se i zájmové kroužky při ŠD – taneční kroužek a kroužek hry na zobcovou flétnu. Děti vystupovaly s nadšením a radostí. Daly do toho všechno. Týden plný vystoupení byl náročný pro všechny. Fyzicky i psychicky.

Naši herci, tanečníci, zpěváci a hudebníci odehráli celkem 6 představení – dvě pro spolužáky z druhého stupně, dvě pro rodiče, čtvrteční dopoledne pro předškoláky z MŠ Dobrušky a Valu a nakonec sami pro sebe.

Děti ze školek byly velmi nadšené, zpívaly si s účinkujícími, tleskaly. Bylo vidět, že si vystoupení užívají. Přeci jen hrály děti pro děti. Po programu si prohlédly školu, dostaly malou pozornost a šly si ještě na pár měsíců užívat školkáčkového života.

Mně nezbývá než poděkovat všem účinkujícím, pedagogům, na jejichž bedrech ležel nácvik programu, a také rodičům za spolupráci při obstarávání kostýmů na vystoupení.

Tak zase za rok a možná přijde i kouzelník. 🙂

Fotogalerie ZDE

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít