Hned po Novém roce vyrazili žáci 7. tříd na lyžařský výchovně vzdělávací zájezd do Deštného v Orlických horách. Lyžařský kurz se konal od pondělí 2. do soboty 7.1. 2023. Účastnilo se ho 36 žáků a 4 pedagogičtí pracovníci, kteří byli ubytovaní v penzionu Anička v klidné lokalitě horské vesnice. Jelikož byl v letošním roce zájem o výuku snowboardu nedostatečný, všichni žáci absolvovali výuku na lyžích, a to ve 4 družstvech podle lyžařských dovedností.

Největší pokrok byl vidět na úplných začátečnících, kteří se naučili základní dovednosti s lyžemi i bez lyží. Zatímco začátečníci a mírně pokročilí pilovali jízdu v pluhu, pokročilí zdokonalovali smýkaný oblouk a základy oblouku carvingového.

Program byl opravdu nabitý. Po obědě v den příjezdu se žáci spolu s učiteli vydali na poznávací vycházku po okolí. Nejprve došli ke sjezdovce, kde si mohli poprvé sáhnout na sníh, poté pokračovali okolo lanového parku až ke kostelu svatého Matouše. Po příchodu na penzion měli v nohách 9 km. V dalších dnech po snídani děti absolvovaly dopolední výcvik na lyžích v areálu Marta 2, poté následoval oběd a po krátkém odpočinku odjeli skibusem opět na svah, kde své naučené dovednosti trénovaly a upevňovaly. Po příjezdu do penzionu následovalo osobní volno, večeře a večerní program vyplněný přednáškou některého z pedagogů nebo zábavnými hrami. Ve středu je navštívil záchranář horské služby Mgr. Jan Hepnar s přednáškou o bezpečnosti a chování na horách a problematikou lavin. V rámci čtvrtečního odpočinkového dne žáci vyrazili na vycházku po cestě zvané „bunkrovka“ a nahlédli do vojenského bunkru.

Poslední večer proběhlo zhodnocení celého kurzu, žáci obdrželi osvědčení o absolvování základního lyžařského výcviku, dále proběhlo vyhodnocení pořádku na pokojích. Nakonec žáci z každého družstva vybrali ty, kteří podle nich udělali největší pokrok.

I přes ne úplně příznivé sněhové podmínky, které znemožnily výuku na běžeckých lyžích, se lyžařský kurz velice vydařil. Žáci i učitelé si pochvalovali nejen sjezdovku, ale i ubytování a stravu, která byla opravdu skvělá.     -p. uč. Martina Hepnarová-   Foto ZDE

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít