A může se začít…

Přesně po 60 letech od letu prvního člověka do vesmíru byl slavnostně položen základní kámen sportovní haly při Základní škole Dobruška v Pulické ulici. V 15 hodin přivítal za nepříznivého počasí pod stany moderátor pan Jan Dušek pozvané aktéry slavnostního „poklepání základního kamene“. Historii zamýšlené stavby od první přípravné fáze v roce 2012 popsal ve svém projevu starosta Dobrušky ing. Petr Lžíčař. Poslanec pan Petr Sadovský a senátor Mgr. Jan Grulich popřáli městu, ale hlavně dětem a všem sportuchtivým občanům radost z pohybu v nové hale, která by měla být otevřena v říjnu 2022. Za ARCHITEKTONICKÉ STUDIO HYSEK, s.r.o., dostal slovo sám majitel Ing. arch. Oldřich Hysek, který popsal složitou přípravu plánů haly, aby vyhovovala zamýšleným záměrům. Plánovaná cena stavby je 96 mil Kč, což je cca o 30 mil. méně, než se plánovalo. Město zaplatí dvě třetiny nákladů, zbytek bude hrazen z dotace.

Pak už si všichni společně poklepali na základní kámen a popřáli mnoho zdaru stavbařům.

Plány si můžete prohlédnout na webu Dobrušky:                                Foto najdete zde

https://www.mestodobruska.cz/mesto/projekty-mesta/pripravovane-projekty/vystavba-sportovni-haly/

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít