1. října 2019 – Opočno pod Orlickými horami, konečná stanice Praha – Hlavní nádraží

Osmáci vyrazili letos do Prahy netradičně, vlakem. Na bývalém Wilsonově nádraží si připomněli osobnost sira Nicolase Wintona, poté pokračovali v připraveném programu zabývajícím se významnými barokními památkami naší metropole. Na zhruba sedmikilometrové procházce ze strahovského Pohořelce až na Staré Město obdivovali perly barokního stavitelství – Loretu, Černínský palác, knihovnu kláštera na Strahově, kostel sv. Mikuláše na Malé Straně a mnoho dalších.

Vrcholem výpravy byly klidné Valdštejnské zahrady, ve kterých si připomněli nedávné znalosti z hodin dějepisu o slavném generálovi, jehož život neslavně skončil v Chebu r. 1634. Spolu s ním byl onoho večera zavražděn také dědic opočenského panství Adam Erdman Trčka z Lípy. Do sídla jeho panství se žáci vrátili odpoledním rychlíkem.     -vm-

Na foto z exkurze si klikněte zde.

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít