1. října 2019 – Do hlavního města za poznáním

V chladném podzimním ránu nastoupili žáci IX. A před školou do autobusu a vyrazili do Prahy. Letošní závěrečná exkurze byla zaměřena na dějiny výtvarného umění a architektury. Žáci si prohlédli slavná díla českých i světových umělců pod vedením pana ředitele V. Hlavsy v Národní galerii. Zaujatě sledovali proměny uměleckých směrů přelomu 19. a 20. století, plátna symbolistů, kubistů, impresionistů a jedno z děl našeho dobrušského rodáka Františka Kupky. K estetickému dojmu přidali také vzorně zpracovaný odborný komentář, každý na jiné téma.

Na koho se nedostalo v galerii, pokračoval skrze uličky hlavního města (samozřejmě až po obědě v oblíbeném KFC) na Vyšehrad, odtud podél Vltavy k Tančícímu domu, okolo kostela sv. Cyrila a Metoděje až na Karlovo náměstí. Lehce prochladlí, ale plni dojmů a zážitků se žáci k večeru vrátili domů.                          -vm-

Fotografie z exkurze zde

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít