1. května 2019 – Projektový den „Za Babičkou do Ratibořic a České Skalice“

Dofouknout kola, seřídit brzdy a dotáhnout šrouby. To museli udělat žáci osmého ročníku před tím, než vyrazili na cyklo-projektový den do Ratibořic. Vyjížděli o půl osmé přímo od školy, skupina 20 žáků v doprovodu 3 vyučujících dorazila do Babiččina údolí okolo 9. Účastníci se skrze ukázky z povídky Babička od Boženy Němcové seznamovali s místy, jako jsou státní zámek Ratibořice, Rudrův mlýn a samozřejmě slavné Staré bělidlo.

Druhá část projektového dne byla zaměřena na vývoj školství a školské soustavy v Čechách od počátku 19. století do současnosti. Žáci porovnávali tehdejší a nynější podobu škol, školních pomůcek i škálu vyučovaných předmětů. Ratibořická expedice měla dva silné momenty, návštěvu Barunčiny školy v České Skalici (s expozicí školství 1. pol. 19. stol.) a občerstvení v mlýnském dvoře.                -vm-

Foto k nahlédnutí ZDE

Realizováno v rámci projektu: Šablony ve škole – zábava pro děti. Financováno z Evropských strukturálních a investičních fondů OPVVV.

 

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít