1. června 2019Projektový den „Jak zvládat trému?“

Každoročním vrcholem práce sedmého ročníku v předmětech literárně dramatické výchovy a užitých výtvarných činností je realizace divadelního představení. Letošním tématem byla klasická česká pohádka Jana Drdy – Hrátky s čertem. Příběh o prohnaných čertech snažících se lovit lidské duše na roztodivná pokušení a poctivého, obětavého vysloužilce Kabáta posloužil jako základní osa pro moderní pojetí zasazené do 21. století. Postavu krále a princezny Dišperandy nahradil pan premiér s dcerou Dejnou a čerti vyměnili mlýn za luxusní kasíno.

Sedmáci pilně a svědomitě nacvičovali od března v prostorách školní tělocvičny, zatímco jejich spolužáci ve výtvarném ateliéru řezali, barvili a montovali kulisy. Veškeré přípravy se vyplatily.

  1. června odpoledne proběhlo premiérové veřejné vystoupení pro rodiče a přátele žáků, které se velmi vydařilo, aktéři byli oceněni bouřlivým potleskem. Ještě předtím, v dopoledních hodinách, stihli svůj kus předvést spolužákům z druhého stupně v rámci realizovaného projektového dne zaměřeného na zvládání trémy, na kterém se žáky spolupracoval a své zkušenosti sdílel místní ochotnický herec a režisér Jiří Mach.

Děkujeme tímto způsobem všem, kteří se na představení podíleli, sedmákům, vyučujícím i trpělivým rodičům.    -vm-

Další fotky z představení zde

Realizováno v rámci projektu: Šablony ve škole – zábava pro děti. Financováno z Evropských strukturálních a investičních fondů OPVVV.

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít