Žáci 4. a 5. ročníku navštívili dne 9.2.2023 planetárium v Hradci Králové. Pořad byl určen pro vzdělávací oblast Člověk a jeho svět v rámci předmětu přírodověda. Žáci v digitálním planetáriu v pořadu vedeném lektorem získávali znalosti v oblasti pozorování noční a denní oblohy.
Zúčastnili se virtuálního průletu Sluneční soustavou a viděli její celkové uspořádání. Na některé objekty se mohli podívat zblízka, například planety a měsíce, trpasličí planety, jádra komet. Nakonec byl puštěn film Voyager.
Potom přešli do hvězdárny, kde se dozvěděli, proč se střídá den a noc, jak vzniká zatmění Slunce a Měsíce. Navštívili také kupoli s dalekohledem a měli tak možnost bezpečně pozorovat Slunce ve dne. Cestou k dalekohledu viděli Foucaultové kyvadlo, které přesvědčí návštěvníky o otáčení Země.
Žáci procházeli expozicemi s obrazovými informacemi z astronomie a kosmonautiky, s aktivními prvky, mohli se zvážit na kosmické váze. Na závěr se všichni těšili na nákup dárků, pohlednic a suvenýrů.  -JP-       Fotogalerie ZDE

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít