V úterý 29.6.2021 byl uspořádán branný den pro třídu 4.A a 5.A.
Autobus odvezl děti do Ohnišova, odkud se měly dostat pěšky zpátky do Dobrušky ke škole.
Nejprve dostali žáci do skupin buzoly a mapy a měli se zorientovat v terénu a najít ten správný směr. To se podařilo. Vyrazili cestou lesem podél potoka do Dolů. Cestou plnili hru. Losovala se písmenka zapsaná morseovou abecedou a jejich úkolem bylo vyluštit tajenku, která měla 10 písmen. Většině z nich se to podařilo právě před příchodem do areálu přírodního divadla, kde začalo vydatně pršet.
Naštěstí bylo kde se schovat pod stříškou a po asi 45 minutovém čekání déšť ustal a došlo na slíbené opékání buřtů.
Nejprve však bylo potřeba sehnat suché roští a rozdělat oheň, což po dešti nebylo jednoduché.
Opékaly se párky, buřty, chléb, rohlíky … a všem velmi chutnalo.
Děti se také měly naučit, jak po sobě areál uklidit a jak se postarat o ohniště.
Cesta zpátky do školy už byla po sluníčku. To nás trochu potrápilo, ale všichni došli do školy spokojeni a plni nových zážitků. Nakonec bylo odměněno 10 nejúspěšnějších luštitelů hry s morseovkou.
JP – foto zde.

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít