LVVZ – Tanvaldský Špičák, dobyt!

                Předpověď hlásí příznivé počasí, sněhu je přes metr, tratě upravené, sjezdovky mají podobu manšestru. S tímto výhledem vyrazili na přelomu února a března žáci 7. – 9. ročníku na školní výchovně vzdělávací lyžařský kurz do Jizerských hor. Program byl velmi pestrý, dvě družstva lyžařů a dvě skupiny snowboardistů zdolávaly místní svahy, někteří pilovali techniku a jiní se učili základy. Po čtyřech intenzivních výcvikových dnech na tamějších sjezdových tratích zvládli všichni „sjet kopec“. Jeden den byl věnován běžeckému lyžování, ještě aby ne, když kousek za chatou Lučanka, kde jsme byli ubytováni, byla upravena slavná Jizerská magistrála. Některé žáky zaujal tento sport natolik, že poslední den vyměnili přeskáče či prkno za běžky a vydali se utkat na běžecký okruh o zlatou medaili. Večerní přednášky na téma bezpečnosti na horách, první pomoci a mazání lyží zpříjemnily zábavné společenské hry. Volnější program byl naplněn hrami na sněhu a budováním „ledového“ koryta pro jízdu po zadku.

Žáci si v závěru pochvalovali především dobrý výběr lyžařského areálu – Tanvaldský Špičák, který nabízel téměř dvoukilometrové sjezdové tratě, slunečné počasí a pohodovou atmosféru na chatě. Jako učitelé jsme byli rovněž spokojeni, kurz uběhl velmi rychle, žáci tvořili veselý kolektiv a udržovali dobrou náladu. Při odjezdu bychom snad mohli jen parafrázovat známé rčení: „Po nás obleva.“   -vm 7.3.2019-

Více fotografií zde:

 

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít