Dne 27.6.2018 se 5.A zúčastnila celoškolní akce s názvem branný den. Autobus žáky odvezl na jim neznámé místo a oni měli za úkol dostat se pěšky zpátky do Dobrušky. Vybaveni mapičkami, buzolami i aplikacemi v mobilech se vydali správným směrem. Trasa vedla z obce Lhota Netřeba přes Miškov do Domašína, kde si děti daly svačinku na místním hřišti. Cesta dál pokračovala přes Provoz do Dolů k přírodnímu divadlu. Odtud podél potoka k mlýnu a do Dobrušky přišly okolo kostela a hřbitova. Na cestu byla připravena hra s morseovkou, kdy děti získávaly písmena, z nich sestavovaly slova a nakonec tajenkou byla věta : sto let výročí založení Československého státu. Kdo znal přesné datum, získal prémii. Celkem jsme ušli 10,25 km. Šli jsme rychlostí 2,3 km/h a to 4 hodiny a 27 minut. Do školy přišli všichni přiměřeně unavení a hladoví.   Zapsala JP

                

   

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít