Ráno nás překvapilo nepříznivé počasí, kvůli němu jsme museli trochu upravit program školní exkurze. Nejprve jsme navštívili zámecký park v Novém Městě nad Metují, kde jsme přečkali, než přestalo pršet.

Pak jsme se na zámku v Náchodě podívali na živé medvědy Ludvíka a Dášu v zámeckém příkopě a na mláďata daňků v oboře. Všechny překvapila nádherná podívaná na panorama města a okolních kopců z terasy zámku.

Na 11. hodinu jsme měli objednané představení pohádky Čertův poklad, kterou tam pořádala agentura Marka Dobrodinského. Děti při představení navštívily různé místnosti zámku a také strašidelné sklepení s mluvícím drakem.

Na závěr nás čekalo to, na co se všichni tak těšili : lanový park Hopstráda, který se nachází pod zámkem v kopci. Překonání překážek stálo děti více sil, než si představovaly. V lanovém parku jsou nabízeny 3 okruhy podle náročnosti. Někteří si hráli na lanových prolézačkách pro nejmenší, velká skupina dětí absolvovala nižší okruh a 17 borců se vydalo na vyšší okruh pro dospělé. Nejrychlejší a nejzdatnější šplhoun byl asi Karel z 5.A. Další děti statečně ustály všechny překážky s většími nebo menšími problémy. Ale všichni se šťastně vraceli do cíle po 3 sjezdech, na které asi nikdy nezapomenou.    jp