Lotrando a Habiba

Školní divadlo má na ZŠ Pulická dlouholetou tradici. Jednou z posledních her, která se hrála klasicky ve školním sále, byly 5. června 2019 Hrátky s čertem. Toto představení připravil se sedmáky pan učitel Václav Mach. O rok později se kvůli covidu hrát nemohlo, takže vznikl záznam rozhlasové hry Převrat, kterou sedmáci s panem Machem nahráli v rámci distanční výuky. Ve školním roce 2020/2021 vyučovala literárně dramatickou výchovu paní učitelka Jarmila Kučerová. Ani na jaře 2021 nebylo žákům umožněno divadlo sehrát – opět se museli přesunout do google učebny. Tam si aspoň zkoušeli dabovat pohádku Jak Mojmír ke štěstí přišel. V dalším školním roce nebyl tento volitelný předmět raději ani zařazen do nabídky, žáci doháněli češtinu a matematiku.

Sedmáci ve školním roce 2022/2023 měli štěstí a pod vedením paní učitelky Jarmily Matyasikové hrát mohli. Před Vánocemi se zapojili do dvou výstupů akce Putování k Betlému a v červnu 2023 pětkrát sehráli představení pohádky Lotrando a Habiba. Na začátku si rozdělili role, potom sháněli kostýmy a někdo vyráběl kulisy. Nakonec se na představení výtvarně podíleli i deváťáci a páťáci. Následně se začali učit texty a pomalu to zkoušeli. Šlo to opravdu velice pomalu, museli nacvičovat i v jiných předmětech, hlavně při češtině, výchovách a informatice. Nakonec vzniklo opravdu pěkné divadlo, čtyřikrát vystupovali pro spolužáky, jednou odpoledne pro rodiče.

-PP-

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít