Desetidenní zájezd za poznáváním krás poloostrova Gargano v Itálii absolvovalo letos celkem 117 účastníků- dětí s rodiči. K dopravení na místo, které je od Dobrušky vzdáleno asi 1600 km, jsme využili dva autobusy, ale někteří přijeli mikrobusem nebo si zajistili dopravu a ubytování u CK a 3 zájemci dokonce přiletěli letadlem. To jen dokládá, že o tradiční zahraniční zájezd byl po 4 letech „půstu“ neuvěřitelný zájem.

Pro organizátory to byla velká výzva, protože někteří účastníci se s KPŠP zúčastnili opakovaně a nechtěli jsme nikoho zklamat. Bohužel doba se změnila a zájezd nám podražil. Přesto byl počet zájemců rekordní a mrzí nás, že se na mnoho z nich nedostalo. Řešením by bylo opakování zájezdu, ale rozhodnutí je na vedení školy i ochotě organizátorů znovu „do toho jít“.

Letos nás překvapilo i nezvyklé počasí. Místo vymetené modré oblohy bylo oblačno, stále foukal vítr, jindy klidné moře vystřídaly velké vlny a jednu noc i den pršelo. Přesto jsme účastníkům zájezdu nabídli několik zajímavých akcí (i tady se projevilo zdražení): výlet lodí na ostrovy Tremiti v Jaderském moři, výlet autobusem do poutního místa Monte Sant’Angelo a do nejvýchodnějšího města poloostrova Vieste. Děti si mohly užít vyjížďku na koních nebo na střeše terénního auta, řízeného mladou učitelkou, do národního parku Foresta Umbra. Na každý den měla paní ředitelka připravené zájmové činnosti, hry a zábavné soutěže. Největší ohlas měla diskotéka v baru, kde se vydováděli malí i velcí při tanci a hrách.

Přestože mnohé bylo jiné, než jsme byli zvyklí, to hlavní-moře bylo stále slané, bouřlivé, ale ne studené. Pro dospěláky to znamenalo oddech od běžných starostí, negativních a pesimistických Tv zpráv i navázání nových přátelských kontaktů.

Za organizátory: Magdalena Hlavsová a Markéta Schmoranzová  Foto ZDE

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít