Výlet 4. A

Čtvrťáci na konci školního roku navštívili muzeum a podzemní chodby v Jaroměři v Josefovské pevnosti.
Měli objednaný program Vojákem v pevnosti Josefov, kdy si vyzkoušeli formou hry, jak fungoval život vojáků v pevnosti. Za každý splněný úkol dostali část mapy, která je nakonec dovedla k pevnostnímu pokladu. Hledali dělové koule na nádvoří, rozeznávali zvuky v podzemí jako vojáci, prošli část trasy se svítilnami se svíčkami a vyzkoušeli si i chodbu projít v úplné tmě.
Také program v muzeu byl velmi zážitkový. Děti ve třech týmech plnily úkoly na sedmi stanovištích. Dověděly se zajímavosti o Marii Terezii, Josefu II., o tehdejších mapách, vážily potraviny,  poznávaly důležité dokumenty a patenty, házely kroužky na cíl… nakonec musely nalézt poklad a získaly zlaťáky.
Na konec výletu jsme se podívali na přírodní koupaliště na Úpě v Jaroměři, kde se všichni těšili na nanuky, občerstvení a pohodu v pěkném areálu u vody. -JP-
Fotogalerie ZDE.

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít