Cestou psa Voříška

Za poslední květnové dny toho naši osmáci stihli opravdu mnoho. Vlakem dorazili do Velkého Dřevíče a přesunuli se do kempu. Tam se ubytovali, prohlédli si chatky a po Cestě psa Voříška vyrazili k rozhledně do Vysoké Srbské. Tudy vedly často i kroky Karla a Josefa Čapkových, venčili zde totiž svého pejska. Druhý den si žáci zopakovali a zároveň se dozvěděli mnoho zajímavostí ze života Aloise Jiráska a již zmíněných bratrů. Prohlédli si Jiráskův rodný domek včetně přilehlého parku, kde ti odvážnější ochutnali léčivé prameny. V Čapkově mlýně si připomněli vybrané pohádky i povídky těchto známých spisovatelů. -RV-

Fotogalerie ZDE.

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít