Frühling in Dresden

Žáci 8. a 9. ročníků navštívili ve středu 19. dubna Drážďany. Od školy vyjeli v ranních hodinách a dopoledne prošli centrum města, kde jsou všechny zajímavé památky Drážďan. Viděli slavnou obrazárnu Zwinger, byť měli smůlu, protože zde právě probíhaly stavební práce. Semperova opera je impozantní neorenesanční budova Saské státní opery. Zajímavý byl také Residenzschloss, rozlehlý zámecký komplex. Prošli se také po ,,Balkonu Evropy” (Brühl Terrasse). Dále navštívili Fürstenzug, Frauenkirche, Altmarkt a Pragerstraße. Odpoledne zbylo trochu času, aby si něco koupili v obchodním domě. Naštěstí se nevyplnila nepříznivá předpověď počasí, a tak z Drážďan odjížděli až kolem 17. hodiny. Nela Šrámková a Barbora Hůlková, 8. r.

Fotogalerie ZDE.

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít