ZŠ Pulická na Pražském hradě

V září počasí sice moc slibně nevypadalo, ale říjen nám vše vynahradil, a tak jsme se po dvouleté covidové pauze opět vydali směr Praha.

Jako první vyrazila vlakem v pondělí 10. října 2022 8. A s Josefem Frýdou, který dělal průvodce, s třídní učitelkou Petrou Fialovou a dějepisářem Petrem Tobiáškem. Hned další den se do Prahy podívala třída 7. B s panem Josefem Frýdou, třídním Janem Chmelařem a asistentkou Martinou Procházkovou. Tento den měly vlaky větší problémy – kromě standardního zpoždění cestou tam se žákům hodně zkomplikoval návrat – převrácený vlak na trati způsobil, že se žáci vrátili domů až pozdě večer. V úterý 18. října Prahu navštívila 7. A (p. Chmelař, třídní M. Hepnarová a asistentka M. Svobodová). Na středu 19. října byl objednán autobus, který do Prahy dopravil 8. B (Petr Tobiášek, R. Váradiová a Jana Nováková) a 9. A (Josef Frýda, Blanka Maixnerová).

Všechny exkurze měly letos podobný program: žáci zamířili na Pražský hrad, kde navštívili Vladislavský sál, chrám sv. Víta a Zlatou uličku. Pokud to čas dovolil, prošli se také centrem (Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí). Žáci na těchto akcích oceňují také zastávky na benzinkách a zařízeních typu KFC, kde mohou utratit nějakou tu korunu.

Jsme rádi, že se podařilo navázat na systém exkurzí do hlavního města, který škola po několik let vylepšovala. Příští školní rok už plánujeme zapojit celý druhý stupeň: úvodní exkurzi do centra Prahy a do Národního muzea absolvují šesťáci, sedmáci se podívají na Pražský hrad a do jeho zahrad a pro osmáky je připraven projekt s názvem Praha barokní, do kterého se mimořádně zapojí také devítky.  Foto ZDE

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít