Žáci ze IV.A si na svátek Všech svatých připravili kostými, ve kterých přišli do školy v pondělí i v úterý.
Při pracovních činnostech si vyrobili dýně z papíru, které jsou symbolem těchto svátků.
Trochu překážely velké klobouky :-), ale i s tím se děti vyrovnaly a dny si pěkně užily.

Halloween si užili i žáci v III.A a ŠD 3.

Fotografie jsou ZDE.    -JP, LN, MH-
Chtěli jsme si připomenout, že Halloween nejsou americké svátky, jak se mnozí domnívají. Ale je to původně keltský lidový svátek s historií sahající hluboko do doby před naším letopočtem a v keltštině se nazýval Samhain. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů, tradičním znakem jsou vyřezávané dýně se svíčkou uvnitř a typickými barvami jsou oranžová a černá. Oranžová symbolizuje podzim a černá temnotu a smrt.

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít