Projektové dny k 700 letům založení města Dobrušky byly jednou z náplní prezenční výuky ve škole v prosinci. Žáci 3. až 9. ročníků navštívili výstavu Sedm zastavení sedmi staletí.

Výstavou žáky provedla a výkladem obohatila Mgr. Pavla Skalická, vedoucí pracovnice Vlastivědného muzea v Dobrušce, a pan učitel Mgr. Josef Frýda, který se na přípravě výstavy podílel.

Žáci se stručně seznámili s historií města od jeho 1. písemné zmínky napříč všemi staletími do současné doby. Zhlédli část historického dokumentu z návštěvy 1. československého prezidenta T. G. Masaryka v Dobrušce. Prohlédli si panely s obrazovým i textovým materiálem pojednávajícím o vývoji města.

Ve škole pak v rámci výtvarných činností vytvořili žáci práce s námětem dobrušské historie.  Například „čtvrťáci“ kreslili radnici v podzimním listí,  „osmáci“ vytvořili koláž s dobrušským motivem z dobových fotografií a s vlastní kresbou portrétu významné dobrušské osobnosti F. A. Šuberta.

„Deváťáci“ zase propojili upravené historické fotografie města s postavičkami fiktivních obyvatel, ale se současným svým portrétem. Inspirovali se postavičkami „darovníků“ z různých regionálních betlémů.

Ze zhlédnuté výstavy budou čerpat i v dalších vyučovacích hodinách po Vánocích, a to na základě vyplněných pracovních listů.  Fotografie zde.

 

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít