Každý rok na jaře se na prvním stupni v ZŠ Pulická Dobruška pořádá recitační soutěž. Nejprve proběhne třídní kolo. Je nesmírně obtížné vybrat – zejména v prvních třech ročnících – šest nejlepších z každé třídy do finále. Většina dětí si najde doma s rodiči krásnou básničku, nacvičí ji a jsou si jisté, že postoupí.

Základním a pevným kritériem pro posouzení však stále zůstává – přednes, výslovnost, srozumitelnost, výraz, výběr básně a zaujetí.

I letos se celý první stupeň sešel v pátek 3. 5. 2019, aby si vyslechl výběr těch nejlepších. Recitátoři se snažili a obecenstvo z řad spolužáků jim nadšeně aplaudovalo. Po nelehkém rozhodování porota rozhodla o vítězích v obou kategoriích.

I. kategorie – 1. – 3. třída, II. kategorie – 4. – 5. třída.

Medaile i ceny byly rozdány. Tak zase příště. 🙂                                         – Sch-                                             Fotoreportáž najdete zde.

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít