„Kdo z vás by se chtěl stát ilustrátorem?“ ptala se žáků 2.třídy ZŠ Pulická ilustrátorka dětských knížek Alena Rúčková Moravcová. Žáci navštívili dne 2.10.2018 městskou knihovnu, kde pro ně byla připravena tato zajímavá beseda. Děti zpočátku nevěděly, v čem tato profese spočívá. Při besedě zjistily, jaká dlouhá cesta čeká knížku, než se dostane od rukou spisovatele až na pulty knihkupectví.  Vyzkoušely si kresbu pastelkami i pomocí speciálního ilustrátorského tabletu. Zajímavé pro děti bylo i zjištění, že ilustrátorka Adéla Rúčková Moravcová je bývalou žákyní naší školy i zdejšího gymnázia. Některé děti byly z práce ilustrátorky tak nadšené, že by se prý také chtěly stát ilustrátory. Čas ukáže, jestli se tento jejich sen splní. Třeba naše škola formuje další ilustrátorskou generaci.   -MP-

              

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít