Na poznávací zájezd do Drážďan vyrazilo 44 žáků školy v doprovodu tří učitelů. V pátek 11. května 2018 jsme přesně v 6:00 vyrazili od školy a již kolem desáté jsme byli v saském hlavním městě. Paní Kolářová, naše průvodkyně, zásobovala žáky informacemi již v autobuse. Viděli a slyšeli jsme toho opravdu hodně. Připomeňme například, jak jsme se prošli po Brühlsche Terasse. Navštívili jsme Frauenkirche, jednu z nejkrásnějších staveb na světě. Stavba byla zcela zničena spojeneckými nálety v r. 1945, kamení a trosky byly další desetiletí ponechány na místě jako připomínka válečných hrůz. Po šedesáti letech od zničení byla stavba znovu postavena. Obdivovali jsme Fürstenzug – procesí vévodů, 102 metrů dlouhý vlys zhotovený ze 24.000 dlaždic z míšeňského porcelánu, znázorňující průvod saských panovníků. Kolem Semperoper jsme došli do Zwingru, kde jsme si udělali obědovou pauzu a snědli něco z vlastních zásob. Přes Altmarkt jsme vyrazili na rušnou nákupní třídu Pragerstra3e. Tady jsme se zastavili v Centrum-Galerie, kde většina vzala útokem Primark. Cestou zpět jsme ještě něco dokoupili v Aldi, našli jednu ztracenou peněženku a po páté hodině opouštěl náš autobus parkoviště u Labe. Za Lovosicemi jsme ještě povečeřeli v McDonaldu, a protože i zpáteční cesta proběhla bez komplikací, kolem 22. hodiny jsme již vystupovali v Dobrušce u školy. Akci zajišťovala CK Jana Hudková z Nového Hrádku. Těšíme se na další společný výjezd!

                                                                          

  

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít