Zatímco se naši deváťáci v pondělí 16. dubna potili při druhém kole přijímaček, mohli si osmáci a někteří sedmáci prověřit své znalosti angličtiny. Na besedu totiž přišla paní Sara Kaweesa, ředitelka křesťanské ekologické organizace A Rocha. Nyní sice studuje ve Vídni, ale pochází z Ugandy. Kdo pozorně poslouchal, dozvěděl se, že tam prší jednou za rok, že v malých učebnách je ve škole namačkáno i sto dětí, že tam chodí většinou bosi a že život tam není vůbec jednoduchý. S překladem do češtiny kromě dvou průvodců z gymnázia zdatně vypomohl náš pan učitel Václav Mach. Našli se i žáci, kteří našli odvahu položit dotaz v angličtině. Na závěr nechybělo společné fotografování :-).

                      

Tyto webové stránky využívají analytický soubor cookie pro vylepšení funkcí webových stránek a analýzu využívání webových stránek dle zásad GDPR. Více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno tak, aby "umožnilo cookies". Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení souborů cookie nebo klepnete na tlačítko "Přijmout" níže, souhlasíte s tím.

Zavřít